Specyficzną usługą realizowaną przez agencje ochrony, do której najczęściej wykorzystuje się konwój, jest inkaso. To działanie polegające na podejmowaniu środków pieniężnych w postaci gotówki, papierów wartościowych, a czasami metali szlachetnych przez konwojentów, którzy następnie przewożą dobra pod wskazany adres. Najczęściej celem jest bank, w którym środki zostaną zdeponowane.

By zwiększyć poziom bezpieczeństwa korzysta się z pomocy agencji ochrony, która zapewnia całej procedurze odpowiednie zaplecze w zakresie bezpieczeństwa. Kto sięga po rozwiązania tego rodzaju? Dziś inkaso jest domeną przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które mogą poszczycić się sporym utargiem w gotówce. Oczywiście znaczenie transakcji gotówkowych spadło z powodów, które już wcześniej wymieniliśmy, więc inkaso jest z reguły realizowane rzadziej, a część firm całkowicie z niego rezygnuje, ponieważ koszty jego organizacji mogą przewyższać kwotę, która miała by być zabezpieczona i dostarczona do banku.

Jednak w dalszym ciągu usługa ta znajduje się w zakresie działań firm ochroniarskich. Rozwiązania, które są zbliżone do inkaso lub stanowią jego modyfikację mają też zastosowanie w innych sytuacjach. Czasami zwycięzcy loterii lub zakładów bukmacherskich, którzy zyskali sporą wygraną, decydują się na inkaso i przewiezienie środków z siedziby zakładów do banku.

Kiedyś taka opcja była stosowana częściej, w chwili obecnej jest ona mniej rozpowszechniona z racji tego, że nagrody są zazwyczaj przelewane na rachunek bankowy, co siłą rzeczy odbywa się bez udziału „żywej” gotówki.

https://kupmeble.pl/oferta/biurka-komputerowe

By Sabina