Planując remont mieszkania, zwykle myśli się także o zmianie wystroju łazienki. Ważne jest przede wszystkim to, by wygląd tego pomieszczenia wpasowywał się w ogólny aranż lokalu, a jedność wybranego stylu została zachowana.

Warto jednak pamiętać, że nie liczy się wyłącznie atrakcyjny wygląd, ale i odpowiednia funkcjonalność, którą można osiągnąć dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu przestrzeni. Do planowania wystroju łazienki w pierwszej kolejności trzeba podejść czysto praktycznie.

Nim bowiem zacznie się wybierać konkretne modele pryszniców czy wanien, trzeba zadbać o to, by ich miejsce znalazło się jak najbliżej pionu kanalizacyjnego. Dopiero później można zabrać się za wystrój i wszelkiego rodzaju ozdoby.

Jeśli pomieszczenie nie jest szczególnie duże, warto wybrać ciepłe kolory, które dadzą złudzenie większej przestrzenności. W przypadku dużych łazienek można pozwolić sobie na barwy chłodne, choć nie jest to rzecz konieczna.

Lustro, jako element najbardziej przykuwający uwagę, najlepiej zawiesić na wprost drzwi. Gdy dysponuje się naprawdę dużym metrażem, do łazienki można wprowadzić także dodatkowe szafki i półki.

Pomieszczenia nie należy jednak przesadnie zagracać, by nie wprowadzić nieestetycznego chaosu. W wyjątkowo malutkich łazienkach, dla zaoszczędzenia miejsca i poprawienia swobody poruszania się, nie zaszkodzi zainstalować drzwi rozsuwanych.

home appliances manufacturer

By Sabina