Wiele osób decyduje się, by przyjąć pod swój dach kota. Niezależnie od tego, czy ich wybór pada na dachowca czy rasowego futrzaka, bardzo często zwierzak natychmiast staje się prawdziwym członkiem rodziny. Jak wiadomo, nowy lokator to także nowe wyzwanie, dlatego trzeba dobrze przygotować mieszkanie na jego przybycie.

Szczęśliwy kot to wybawiony kot, dlatego warto zaaranżować mu własny kącik w mieszkaniu. Wówczas zwierzak zostawi w spokoju meble, firanki i obrusy, które w innym przypadku mógłby z nudów zdewastować. Artykułów, stworzonych specjalnie dla futrzastych pupili, nie brakuje.

Można je znaleźć w stacjonarnych sklepach zoologicznych, jednak sporo ludzi decyduje się na zakup akcesoriów przez Internet, ponieważ tak wychodzi dużo taniej. Podstawowym wyposażeniem kociego kącika powinien być drapak. Gotowe konstrukcje można naturalnie nabyć w sklepach, czy to stacjonarnych, czy to wirtualnych, ale bardziej opłacalne wydaje się zlecanie wykonania własnego projektu osobom prywatnym.

Doskonałym rozwiązaniem okaże się też kartonowy domek, wykonany samodzielnie z pustego pudełka. W miejscu dla zwierzaka nie może też zabraknąć zabawek. Warto rozejrzeć się za piłeczkami, myszkami czy wędkami z piórkami.

Zagorzali kociarze są skłonni jeszcze bardziej dogadzać swoim pupilom, montując im specjalne półki, tunele czy wyposażając się w osobliwe meble, nadające się również do zabawy dla zwierzaków.

na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego

By Sabina