Jednym z groźniejszych czynników, który bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne jest mobbing. Jeśli więc czujesz, że jesteś mobbingowany w pracy, nie zwlekaj i zwolnij się już dzisiaj.

Mobbingiem określa się zachowania w pracy, mające na celu poniżenie i wykluczenie z życia zespołowego osoby mobbingowanej. To sytuacje, w których Twój przełożony, lub współpracownik wyśmiewa Cię, poniża na forum i za wszelką cenę pragnie Ci wmówić, że jesteś nikim.

Upokarza Cię przed współpracownikami i krytykuje Twoją pracę. Jeśli zbyt długo dasz możliwość mobbingującemu do upokarzania Cię, możliwe, że przekroczy on granicę Twojej wytrzymałości.

A wtedy albo się załamiesz, albo odejdziesz. Jednak na tą drugą możliwość decydujemy się stosunkowo rzadziej, przez co długotrwale nadwyrężamy własne zdrowie psychiczne.

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz mobbingowany, nie zwlekaj i zacznij działać od razu. Nie dopuść do tego, aby praca zniszczyła Ciebie i Twoje życie prywatne.

Pamiętaj, że żadna praca nie jest tego warta.

By Sabina