Z czym kojarzy się Wam Bośnia i Hercegowina? Wielu Internautów nie umie przywołać żadnych skojarzeń poza tym, że nie tak dawno przez jej rejony przetoczyła się zawierucha wojenna. Nie jest to typowy kraj turystyczny, właśnie z powodu zniszczeń, jakie powstały podczas trwającej kilkanaście lat temu wojnie. Niemniej jednak na terenie Bośni i Hercegowiny znajdują się miejsca warte odwiedzenia, które na długo potrafią zapaść w pamięć turystów.

Jednym z takich miejsc jest Mostar – nieformalna stolica Hercegowiny, leżąca nad rzeką Neretwą. Jednym z najistotniejszych zabytków Mostaru jest kamienny Stary Most, wybudowany w roku 1566. Most ten został zniszczony podczas wojny na terenie byłej Jugosławii, a następnie ponownie odbudowany w roku 2004.

W rok później most został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W jednej z wież mostu mieście się Bridge-Divers’ Clubhouse, czyli klub nurków, którzy mogą poszczycić się tym, że skoczyli z mostu do płynącej 21 metrów poniżej rzeki. Co roku, w sierpniu, organizowane są zawody w skakaniu do rzeki z mostu, na które zjeżdżają się śmiałkowie z całego świata.

Tych, którzy sierpniowe terminy mają akurat zajęte, mogę pocieszyć, że skoczyć do wody można praktycznie zawsze, po dokonaniu drobnej opłaty dla członków klubu, oraz pod ich czujnym okiem i po wcześniejszym przez nich przeszkoleniu.

http://kaflando.pl/ www.c-map.pl

By Sabina