U wybrzeży Normandii we Francji, można podziwiać jedne z najpiękniejszych klifów na całym kontynencie europejskim. Aby zobaczyć te dzieła sztuki, stworzone przez samą Matkę Naturę, należy wybrać się do miejscowości Étretat. Roztacza się stąd niezapomniany widok na morze.

Kredowe wzgórza wznoszące się nad wodami Kanału La Manche, najlepiej podziwiać w słoneczny dzień. Woda o turkusowym odcieniu i białe klify, stromo opadające do morza, robią wtedy niesamowite wrażenie. Niektóre urwiska skalne wznoszą się ponad poziom morza na wysokość około 70 m.

Z racji tego, osobom cierpiącym na lęk wysokości, zaleca się szczególną ostrożność podczas takiej wycieczki. Warto tu wspomnieć także o tym, że niektóre formy skalne klifów, mają nadane swoje nazwy. Za przykład mogą tu posłużyć choćby Manneporte i Aiguille.

Jeśli już wybierzemy się do Étretat, warto zostać tu na noc i zobaczyć jak w świetle zachodzącego słońca zmienia się barwa klifów. Pasjonatów historii z pewnością zainteresuje fakt, że w okolicy znaleźć można wiele miejsc będących świadectwem krwawej bitwy podczas lądowania wojsk alianckich w Normandii, w czasie trwania II wojny światowej.

http://www.meblehoreca.pl/meble/mapa-witryny

By Sabina