Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś konkretnego urządzenia, czy skorzystanie z jakiegoś technologicznego rozwiązania. To zazwyczaj dokładnie rozważamy wszystkie plusy i minusy, jakie będą wiązać się z tą decyzją. Nie inaczej z pewnością będzie w momencie, kiedy zdecydujemy się na poszukanie nawigacji, która pozwoli nam bez problemów dotrzeć w wyznaczone miejsce i która będzie nam wskazywała najlepszą, a zarazem najkrótszą drogę, która nas do tego miejsca zaprowadzi. Obecnie wiele osób korzysta z nawigacji, która znajduje się w smartfonie. Ale czy takie rozwiązanie jest dobre? A może tak naprawdę ma ono więcej minusów niż plusów? Co musimy wziąć pod uwagę, jeśli rozważamy korzystanie z nawigacji, która będzie znajdowała się w telefonie komórkowym?

Niewątpliwie na plus

Zacznijmy może od poszukania plusów korzystania z takiego rozwiązania. Przede wszystkim telefon mamy zawsze przy sobie. To oznacza, że z takiej nawigacji będziemy mogli skorzystać w dowolnym momencie, nawet jeśli początkowo nie planowaliśmy tego robić.

Co więcej, możemy z niej korzystać nie tylko podczas jazdy samochodem, ale może nam się przydać również wtedy, gdy nie będziemy mogli znaleźć jakiejś ulicy czy obiektu podczas spaceru. Taka nawigacja bez problemów nas tam doprowadzi. Dodatkowo warto podkreślić, że w większości przypadków, takie nawigacje na telefon są bezpłatne, tak samo jak aktualizacje map, co oznacza, że dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Łatwo się je również pobiera i odnawia, a to oznacza, że będziemy mogli to zrobić w dogodnym dla nas momencie, a dodatkowo mapy, które są tutaj proponowane, niejednokrotnie są bardzo dokładne i tak naprawdę nie będziemy mieli im nic do zarzucenia. To co ważne, to również fakt, że obsługa takiej nawigacji w telefonie jest bardzo prosta i nie powinna nam sprawiać większych trudności. Poza tym, dzięki połączeniu z internetem, na bieżąco będziemy informowani o wszystkich problemach na drodze, takich jak chociażby wypadki czy korki.

Jakieś minusy?

Jeżeli chodzi o wady korzystania z nawigacji, która będzie znajdowała się w smartfonie, to niewątpliwie można do nich zaliczyć mały ekran.

Jeśli korzystamy z nawigacji, to zazwyczaj chcemy otrzymywać jak najwięcej informacji i z wyprzedzeniem sprawdzać, co będzie za chwilę na trasie. Może się okazać, że z powodu małych ekranów telefonów, trudno będzie nam uzyskać informacje o większym obszarze, a więc nie będziemy mogli zobaczyć, że za jakiś czas konieczne będzie skręcenie w inną uliczkę. Poza tym, kupując oddzielną nawigację, mamy do niej dołączony uchwyt, aby można ją było przymocować na oknie, albo desce rozdzielczej. Przy zakupie smartfona nie mamy takiego dodatku, a to oznacza, że jeśli chcemy z niego korzystać podczas jazdy, aby móc mieć nawigację, musimy taki uchwyt kupić. Może się jednak okazać, że nie będzie on tak wygodny w użyciu i stabilny, jak to ma miejsce przy oddzielnych nawigacjach. Nie mówiąc już o tym, że konieczność jego nabycia generuje dodatkowe koszty. Warto się zastanowić jak często korzystamy z nawigacji i czy w naszym przypadku nie sprawdzi się korzystanie ze smartfona.

Możemy w nim mieć darmową nawigację, którą szybko i łatwo będzie aktualizować, a dodatkowo jeszcze jej obsługa będzie bardzo prosta.

By Sabina