Zwykle zakłada się, że dom rodzinny to najbezpieczniejsze miejsce dla każdego człowieka. Niestety, coraz częściej zdarza się, że paradoksalnie właśnie on staje się siedliskiem przemocy. Cierpią na tym nie tylko dzieci, ale również wszyscy domownicy, których relacje zostają mocno nadszarpnięte, a poprawa nie następuje tak długo, jak długo nie rozwiąże się problemu.

Przemoc domową może zgłosić tak naprawdę każdy. Kobiety jednak bardzo rzadko przyznają się, że są bite przez swoich mężów czy partnerów. Powoduje nimi nie tylko strach przed zemstą dręczyciela, ale i złudne wrażenie miłości.

Powinny jednakże jak najprędzej zgłosić przestępstwo, by móc założyć Niebieską Kartę. Jeśli będą zwlekać, mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii oraz wpłynąć niekorzystnie na psychikę dorastających dzieci. W wyniku przemocy domowej ginie wiele osób prześladowanych.

Zdarza się też, że ofiary nie wytrzymują presji i chcąc załatwić sprawę samodzielnie, zabijają prześladowców lub dokonują samobójstwa. Trzeba też koniecznie pamiętać, że równie złe, jeśli nawet nie gorsze od przemocy fizycznej jest znęcanie się psychiczne.

szczepienia

By Sabina