Jesień to jedna z najbardziej nielubianych pór roku. Nie ma się zresztą czemu dziwić – dni stają się coraz krótsze, na zewnątrz panuje bardzo ponura aura, a o chandrę niezwykle łatwo. W związku z tym warto jest przeciwdziałać codziennej szarości jesieni i sprawić, aby ta pora roku wcale nie była dla nas taka zła.

Można to zrobić na przykład za pomocą kolorowych, ciekawych dodatków odzieżowych, które to z pewnością ożywią nasze jesienne stylizacje. Nikt przecież nie powiedział, że jesienią musimy dostosować się do aury i stawiać tylko i wyłącznie na odcienie szarości czy brązu. Jak się bowiem okazuje, istnieje mnóstwo fantastycznych pomysłów, dzięki którym rozświetlimy ponurą jesień.

Trzeba bowiem pamiętać, że jesień wcale nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z kolorowych ubrań, kolorowych dodatków odzieżowych i rzeczy, które na co dzień bardzo lubimy nosić. Z drugiej strony, przyjęło się, że jesienią mamy pewną paletę głównych kolorów, choć tutaj do gry mogą wejść właśnie dodatki, za sprawą których wszystko od razu ożyje. Jest to zresztą wspaniały sposób na to, aby walczyć z jesienną chandrą czy depresją – ciekawe dodatki odzieżowe mają szansę wpłynąć nie tylko nasz wygląd i pokolorować nasze stylizacje, lecz również mogą poprawić nam humor.

Na jakie akcesoria warto więc postawić jesienią? Są to przede wszystkim:

  • chusty,
  • szaliki,
  • apaszki,
  • biżuteria,
  • torebki,
  • kapelusze,
  • czapki.

W pierwszej grupie mamy więc takie dodatki jak chusty czy szaliki, które to z jednej strony mają nadać naszej stylizacji ciekawy wygląd, ale z drugiej strony ochronić nas także przed wiatrem i zimnem. Podobne zadanie spełniają zresztą kapelusze oraz czapki – w obu przypadkach można jednak postawić na różne kolory i barwy, zamiast dostosować się do ogólnych trendów.

Gdzie szukać dodatków odzieżowych na jesień?

Poszukiwania warto rozpocząć odpowiednio wcześnie – dzięki temu będziemy w pełni gotowi na nadejście coraz zimniejszych dni, a jednocześnie zyskamy szansę, aby ustrzelić naprawdę dobre okazje w centrach handlowych. To bowiem właśnie tam powinniśmy szukać dodatków i akcesoriów, jako że wybór jest spory. Ważne jednak, aby wszystkie dodatki odpowiednio dopasować do tego, co mamy w szafie, pamiętając oczywiście przy tym, że czasami warto „zaszaleć” i dokonać takiej decyzji zakupowej, która pozwoli nam uporać się z jesienną nudą w naszej garderobie.

By Sabina