Jeżeli zabieramy się za urządzanie naszych wnętrz, to przede wszystkim powinniśmy się najpierw na spokojnie zastanowić co najlepiej by do nas pasowało. Co nam się najbardziej podoba, jakie kolory powinny u nas przeważać, jakie rozwiązania powinny być zastosowane. Może się wówczas okazać, że podoba nam się jakiś określony styl, a wówczas dobrze będzie, jeśli zostanie on utrzymany w całym mieszkaniu, tak aby wszystkie pomieszczenia tworzyły ze sobą spójną całość i pokazywały, że faktycznie dobrze wiemy o czym mówimy. Dlatego też, warto się zastanowić czy idealny nie będzie czasami dla nas styl industrialny.

Co o nim wiemy?

Przede wszystkim warto się zastanowić, jaka jest nasza wiedza na temat stylu industrialnego. Jeśli gdzieś tam nam się trochę kojarzy czym on się charakteryzuje, to warto jak najszybciej wyszukać niezbędne informacje. Wówczas może się okazać, że zachwycimy się gotowymi aranżacjami, które zostaną nam tutaj zaprezentowane. Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, że taki styl industrialny to otwarte przestrzenie. Oznacza to, że za wszelką cenę powinniśmy starać się unikać wszelkich ścianek działowych, które mogą sprawiać, że to nasze wnętrze będzie się wydawało mniejsze. Jeśli chodzi o styl industrialny, to niezwykle ważne jest tutaj to, aby te przestrzenie były otwarte, aby kuchnia, salon czy sypialnia tworzyły jedno pomieszczenie, które będzie utrzymane w podobnym stylu i które będą ze sobą oddzielone za pomocą konkretnych przedmiotów czy delikatnej zmiany kolorystycznej.

Dodatkowo jeśli mamy taką możliwość, to powinniśmy mieć tutaj wysokie sufity, ale też duże okna, które będą sprawiały, że nasze pomieszczenia będą wizualnie prezentowały jeszcze więcej przestrzeni i otwartości.

Jak zaaranżowane?

Nawet jeśli nie dysponujemy takimi ogromnymi przestrzeniami, które zazwyczaj są prezentowane przy stylu industrialnym, to i tak możemy sprawić, że nasze pomieszczenie, będzie urządzone właśnie w tym stylu. Musimy wówczas przede wszystkim wykorzystać odpowiednie materiały, aby móc urządzić wnętrze właśnie w takim stylu. Tutaj przede wszystkim powinny dominować: biel, szarość i beż. Dodatkowo nie zaszkodzi jeśli na naszej ścianie pojawi się cegła albo beton. Podłoga również powinna być drewniana albo betonowa, dzięki czemu będziemy w stanie uzyskać spektakularny efekt. Czasami warto dobrać trochę kolorowych dodatków, aby to wnętrze nie było tak aż bardzo surowe, jednak musimy tutaj bardzo uważać, żeby nie przesadzić. Styl industrialny niewątpliwie ma w sobie coś niesamowitego. To oznacza, że warto się mu przyjrzeć, bo może się okazać, że właśnie takie otwarte przestrzenie idealnie będą do nas pasowały i najlepiej będziemy się w nich czuli. Warto popatrzeć na różne propozycje i ocenić czy to coś dla nas.

By Sabina