Interesującymi narzędziami wykorzystywanymi przez cukierników w celach zdobniczych, są silikonowe pędzle, silikonowe dekoratory do wszelakich ciast i tortów, czy też szpryce do ciast, posiadające liczne, wymienne końcówki. Niejednokrotnie zastanawiamy się jak komuś udało się zrobić tak wymyślne wzory i kształty na wyrobach cukierniczych.

Z pewnością istnieją i tacy artyści, którzy potrafią zrobić cos takiego samodzielnie, bez użycia specjalnych narzędzi, jednak w większości przypadków, łakocie ozdabiane są z wykorzystaniem specjalnych przyrządów. Są one precyzyjne, łatwe w użyciu i pozwalają na otrzymywanie powtarzalnych efektów.

Wszystkie te cechy są dosyć istotne z punktu widzenia masowej produkcji. Bardzo przydatne okazują się być również foremki do deserów, które pozwalają na tworzenie słodkości w najróżniejszych, fantazyjnych kształtach.

Należy zaznaczyć, że wszelkie narzędzia służące do dekorowania wyrobów cukierniczych, są wykonane ze specjalnych materiałów, przystosowanych do kontaktu z żywnością.

By Sabina