Czasami myślimy o tym, aby zmienić wystrój naszych wnętrz, ale nie bardzo wiemy, jak powinny się one prezentować. To powoduje, że niejednokrotnie w kółko odkładamy decyzję o zmianie tego wystroju, bo wiemy co mamy, a nie bardzo możemy sobie wyobrazić, jak to wszystko miałoby wyglądać w innych kolorach i wykończeniach. Na szczęście nie jesteśmy z tym problemem zostawieni sami sobie, ponieważ możemy wybrać się do sklepów meblowych i zobaczyć co tam może nam być zaproponowane. Dodatkowo jeszcze możemy zajrzeć do różnych katalogów, jak i na strony internetowe, a to wszystko powoduje, że znacznie łatwiej powinno być nam znaleźć styl, który do nas przemówi i sprawi, że już będziemy wiedzieli, jak chcemy urządzić wnętrze naszego domu.

Włoski styl?

Przeglądając katalogi z propozycjami na urządzenie wnętrz, z pewnością trafimy na propozycję urządzenia wszystkiego we włoskim stylu. Warto się nad tym rozwiązaniem zastanowić, bo jest ono ciekawe, delikatne, a jednocześnie nie będzie nudne, bo wiele możemy tutaj zdziałać dekoracjami i różnego rodzaju wykończeniami, które raczej rzadko pojawiają się również w innych stylach. Podobnie jak w stylu skandynawskim dominować będzie tutaj biel, szarość, beże, ale również brązy. Co więcej, wszystkie elementy powinny być wykonane z naturalnych tworzyw, a jeśli będziemy chcieli przełamać tą monotonię kolorów, to powinniśmy się zdecydować na czerwień lub turkus.

Jedno jest pewne, jeśli zdecydujemy, że w naszym domu ma się pojawić styl włoski, to z pewnością będzie tam elegancko, gustownie, bez zbędnego przepychu, ale całość będzie pokazana ze smakiem. To powoduje, że naprawdę warto się przyjrzeć temu, co konkretnie może nam zaproponować ten styl.

Wszystko jest idealnie dobrane

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że jeżeli chodzi i włoski styl, to wszystko musi być tutaj odpowiednio wyważone. Meble powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, przeważać powinno tutaj drewno i skóra, ale to nie oznacza, że wszystko musi być nudne i przewidywalne.

Możemy się tutaj zdecydować na takie meble, które będą kunsztownie wykonane, poprzez dodanie różnego rodzaju ornamentów czy dekoracyjnych listew. Możliwości jest wiele, a to oznacza, że w stylu włoskim będziemy mogli urządzić zarówno nasz salon, sypialnię, jak i nawet gabinet. Najważniejsze w tym wszystkim będzie to, abyśmy trzymali się tego stylu, bo on nie lubi pstrokatych rzeczy. To oznacza, że mogą pojawić się dodatki w innych kolorach niż biel, beż, brąz czy szary, ale nie powinno ich być zbyt wiele.

Jeżeli lubimy prostotę, nie lubimy tego co pstrokate i krzykliwe, to może się okazać, że to właśnie styl włoski będzie tą najlepszą propozycją, z której powinniśmy skorzystać. Z pewnością tak utrzymane wnętrza, będą pasowały do naszej osobowościowi.

By Sabina