Jeżeli chcemy mieć pewność, że chętnie będziemy przebywali w jakichś wnętrzach, to musimy je urządzić w taki sposób, aby jak najlepiej one do nas pasowały, aby odpowiadały naszemu charakterowi, żeby pokazywały to, jacy naprawdę jesteśmy. To też oznacza, że musimy poświęcić trochę czasu na urządzanie wnętrz, tak abyśmy mieli pewność, że to co dla siebie wybierzemy, faktycznie będzie nam się podobało, będzie funkcjonalne i jednocześnie będzie odpowiadało temu, jaki mamy charakter. Ale jeśli nie bardzo wiemy, czego tak naprawdę oczekujemy od naszych wnętrz i jak mają się one prezentować, to warto poszukać inspiracji. Może się wówczas okazać, że będziemy zaskoczeni możliwościami, jakie się przed nami tutaj otwierają.

Dużo robią dodatki

Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić, że w urządzaniu wnętrz niesamowicie dużo robią dodatki.

To oznacza, że musimy ogólnie wiedzieć, co ma być zaprezentowane w danym wnętrzu, jaki ma mieć ono styl, ale jednocześnie musimy sobie zdawać sprawę z tego, że to dodatki, te niewielkie akcesoria poustawiane w odpowiednich miejscach mogą naprawdę sporo zdziałać. Jeśli na przykład mamy dość surowo urządzone wnętrza, w których dominują ciemniejsze barwy, to może się okazać, że idealną propozycją będą dla nas złote elementy dekoracji. Oczywiście nie chodzi tutaj, aby było ich dużo, albo żeby całe były tym złotem obłożone. Tak naprawdę wystarczy, żeby to złoto pojawiało się tak delikatnie, tylko gdzieniegdzie, a możemy być pewni, że efekt końcowy jaki dzięki temu uzyskamy będzie naprawdę wspaniały. Dodatkowo jeszcze trzeba podkreślić, że przy tego typu dekoracjach nie możemy przesadzić, a więc nie może być ich za dużo, bo wówczas zamiast elegancji wyjdzie kicz.

Ale też jeśli damy ich zbyt mało, może się okazać, że będą niezauważone. Zabawy ze złotem wymagają więc niesamowitego wyczucia idealnych proporcji.

Gdzie może być wykorzystane?

Zastanawiamy się, gdzie to złoto powinno się pojawić, tak abyśmy mieli pewność, że najlepiej będzie wykorzystane w danym pomieszczeniu i efekt końcowy będzie dokładnie taki, jak sobie zaplanowaliśmy? Przede wszystkim warto popatrzeć na różne lustra czy lampy, które są ozdobione tym złotem. Może się okazać, że będzie ono tak rozmieszczone, że wszystko idealnie będzie się uzupełniało, a światło będzie sprawiało, że nie uda się przejść obok takiej dekoracji obojętnie. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy wszystko dokładnie przeanalizowali.

Jeśli złoto będzie znajdowało się na jakichś przedmiotach, to może się okazać, że wówczas najłatwiej będzie nam utrzymać niezbędne proporcje. Musimy zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, porównać różne opcje, tak aby wiedzieć, że wszystko zostało odpowiednio zaplanowane.

By Sabina