Kampanie społeczne na temat chorób są niezwykle potrzebne. Bardzo wielu ludzi bowiem nie wie, jakie rzadkie choroby istnieją i jak wyglądają ich objawy. Przez te niewiedzę w bardzo prosty sposób możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu i narazić życie własne, a także naszych dzieci.

Dlatego warto zwracać uwagę na kampanie społeczne, przeglądać ulotki leżące u lekarza, czytać gazetki ścienne, a także informacje w Internecie. Warto też, w razie wątpliwości, zapytać o jakaś rzadką chorobę swojego lekarza lub lekarza pediatrę, który opiekuje się naszymi dziećmi. Jedną z takich niebezpiecznych, a nieznanych dobrze chorób jest choroba meningokokowa.

Okazuje się, że może ona nas zaatakować w każdym wieku. Niewielkie bakterie, jakimi są meningokoki czynią olbrzymie spustoszenie w naszym organizmie. Aby się przed nimi uchronić najlepiej jest się po prostu zaszczepić.

Takie szczepionki są obecnie ogólnodostępne. Trzeba się tylko dowiedzieć gdzie i w jakim wieku można zaaplikować dziecku oraz sobie taką szczepionkę.

By Sabina