Absolutnym liderem pod względem ceny jest na ten moment antymateria (wyceniana na 100 biliardów dolarów za gram!). Odkryta przez naukę, ale.

tak naprawdę dotąd nie istniejąca w wymiarze fizycznym. Można powiedzieć, że antymateria częściowo jest, a częściowo jej nie ma.

Choć eksperci są przekonani o jej istnieniu, nie posiadają jeszcze technicznych możliwości jej pozyskania ani zapanowania nad nią. Wszyscy są jednak zgodni, że gdy jej istnienie stanie się namacalne, będzie to oznaczało gigantyczny przełom w nauce i rewolucję w wielu dziedzinach.

Antymateria jest postrzegana jako wyjątkowo silne źródło energii, które mogłoby napędzać między innymi pojazdy kosmiczne, które z przyczyn czysto technicznych na ten moment nie mogą powstać. Dysponując paliwem w postaci antymaterii człowiek mógłby przemierzać kosmos na ogromne odległości bez obawy o to, że zabraknie mu mocy w silnikach.

Badania nad antymaterią są wyjątkowo skomplikowane i wiążą się także z kontrowersjami. Zdaniem krytyków uzyskanie kontroli nad antymaterią i wyodrębnienie jej może obrócić się przeciwko ludzkości.

By Sabina