Zima to taki okres w roku, kiedy potrzebne są odpowiednie ubrania oraz dodatki odzieżowe. Temperatury często spadają grubo poniżej zera, co powoduje, że musimy ubierać się ciepło i mieć na uwadze nasze zdrowie. W przeciwnym razie bardzo łatwo można się przeziębić – wystarczy źle dopasowane ubranie podczas wyjścia, podmuch zimnego wiatru i minusowa temperatura, a my będziemy mogli już planować kilka dni leżenia w łóżku. W związku z tym warto jest dobrze zabezpieczyć się przed niskimi temperaturami – ważne jednak, aby zrobić to już zawczasu, to znaczy co najmniej na kilka tygodni przed rozpoczęciem zimy. Jednym z takich sposobów na przygotowanie się do zimy jest oczywiście zakup odpowiednich ubrań – ciepłych kurtek, spodni, bardzo popularnych ostatnio swetrów czy pulowerów, jak również bluzy z kapturem. Wszystko to pozwoli nam przetrwać zimę, ale nie można przy tym zapominać o roli, jaką pełnią różne dodatki odzieżowe na zimę. Mowa tutaj przede wszystkim o takich akcesoriach jak:

  • rękawiczki,
  • czapki,
  • szaliki,
  • nauszniki.

Bez tego typu dodatków nie ma mowy, abyśmy zdrowo przeszli przez okres zimowy. Z jednej strony, mowa więc tutaj o dodatkach, ale z drugiej strony często to właśnie dodatki są przecież kluczowe. Wszak nikt nie wyobraża sobie chyba, aby przy minusowej temperaturze na zewnątrz, wyjść z domu bez czapki i szalika? A co z potencjalnym odmrożeniem rąk? Głównie dlatego tak istotne jest, aby dokonać odpowiednich wyborów i wyposażyć się we wszystkie potrzebne akcesoria na zimę.

Jak dobrać akcesoria odzieżowe na zimę?

Wydaje się, że dobór tych wszystkich dodatków nie jest wcale skomplikowany i choć rzeczywiście tak jest to niekiedy nasze własne preferencje mogą pokrzyżować nam plany i zrobić z tego wszystkiego naprawdę spory dylemat. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na tym, jakie funkcje dane dodatki mają spełniać – ich głównym zadaniem jest przecież ocieplenie nas i naszego ciała, konkretnych jego części jak uszy, głowa czy ręce. Zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane i czy rzeczywiście będą w stanie zapewnić nam tyle ciepła, ile potrzebujemy. Dopiero potem możemy natomiast skupić się na tym, czy ładnie się prezentują i czy wybrane dodatki pasują do reszty naszych ubrań.

Jeśli udało nam się je dobrać – tym lepiej dla nas, natomiast jeśli czapka czy rękawiczki nie do końca pasują do naszej kurtki to i tak nie powinniśmy się tym przejmować.

By Sabina