Pokój dziecka to jego królestwo i często dziecięca wyobraźnia wyraża się w naściennych malunkach. Ściany są zazwyczaj mazane długopisami, flmastrami, kredkami czy farbkami. Na nic zdają się ciągłe upominania, ponieważ mały artysta i tak tworzy na ścianach dzieła sztuki. Jak w takim razie wyczyścić pomazane ściany? Ściany najlepiej czyścić za pomocą ciepłej wody, do której wlewamy trochę płynu do naczyń.

Wybierzmy do tego bawełnianą ściereczkę lub taką z mikrofibry czy tetry. Jeżeli zabrudzenia wykonane są ołówkiem lub kredkami wypróbujmy najpierw gumki do ścierania. Jeżeli nie zdadzą egzaminu, skorzystajmy z białej pasty do zębów. Biała pasta będzie idealna do czyszczenia jasnych ścian.

Na ścianach pomalowanych kolorową farbą, najpierw wypróbujmy jej dzialanie w niewidocznym miejscu. Najlepiej od razu pomalować ściany zmywalną farbą, która będzie odporna na działanie wody. Jeżeli nasze dziecko z lubością wciąż tworzy malunki na ścianach, możemy stworzyć mu pole do rozwoju. Ścianę mozemy zamienić w tablicę kredową.

Możemy również zaopatrzyć malucha w zmywalne flamastry.

https://kupmeble.pl/oferta/stoliki-nocne oświetlenie korytarza www.bukszowana.pl

By Sabina