Urządzanie wnętrz nie należy do najłatwiejszych zadań. Z jednej strony takie wnętrza muszą być przytulne i funkcjonalne, z drugiej powinny też jak najwięcej mówić o swoich właścicielach. O tym jacy są, jakie mają charaktery, jakie są ich zainteresowania. To wszystko musi być połączone w spójną całość, tak aby było widać, że wszystko zostało odpowiednio przemyślane.

Jednak czasami jest tak, że szukamy wielkich pomysłów, dużych rzeczy, które faktycznie pokażą jacy jesteśmy. A prawda jest taka, że czasami nie potrzeba wiele, wystarczy jakiś drobiazg, niewielka dekoracja, która sprawi, że dany pokój zyska niesamowity klimat, a jednocześnie będzie się czuło, że jest on bardzo indywidualny i sporo mówi o osobie, która najczęściej w nim przebywa.

Jakie propozycje?

Czasami zamiast decydować się na duże dekoracje, które będą zajmowały połowę pomieszczenia, lepiej zdecydować się na coś subtelniejszego. Co nada pomieszczeniu odpowiedni charakter, ale jednocześnie nie będzie go zagracało.

Możemy się tutaj zdecydować na dekoracje ścienne, które oferowane są nam w różnym typie, a to oznacza, że naprawdę nie powinniśmy mieć problemów z wybraniem czegoś, co będzie nam się podobało. Jako dekoracje ścienne mogą być wykorzystane lustra, które oferowane są w różnych kształtach i wzorach, a to oznacza, że świetnie będziemy mogli je dopasować do danego pomieszczenia. Co więcej, takie lustra mogą również wizualnie powiększyć małe pomieszczenie, a to sprawi, że zniknie poczucie przytłoczenia i klaustrofobii. Możemy się także zdecydować na półki, które oferowane są w różnych wielkościach i kształtach.

Nigdzie nie jest powiedziane, że nasza półka musi być prosta i zwyczajna. Możemy zdecydować się na takie, które będą miały niecodzienne kształty, albo będą posiadały dodatkowe dekoracje, sprawiające, że taka półka będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Co jeszcze możemy wybrać?

Nigdzie nie jest też powiedziane, że wszystkie nasze ściany muszą być pomalowane na jeden kolor. Możemy zdecydować, że na jednej z nich będzie znajdowała się tapeta, która z jednej strony będzie pasowała do wnętrza, ale z drugiej będzie się od niego odcinała.

Możemy się również zdecydować na fototapetę, która będzie główną dekoracją danego pomieszczenia. Albo możemy się zgodzić na specjalne naklejki na ścianę. Mogą przedstawiać różne wzory, mogą przedstawiać jakąś sentencję, która będzie nam bliska. Takie dekoracje mogą być widoczne już z daleka albo mogą być bardzo delikatne.

To sprawia, że nie powinniśmy mieć problemów, aby wybrać coś, co będzie pasowało do danego wnętrza. Dekoracji na ścianę jest wiele, bo możemy jeszcze wybrać obrazy czy ciekawie oprawione plakaty. To oznacza, że warto poświęcić dłuższą chwilę na to, aby zastanowić się, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać i co nam może w tym pomóc.

By Sabina